Duszpasterze - obecnie pracujący

  • Ks. mgr Krzysztof Borowski-Krać

    proboszcz - od 20 maja 2022 r.

    Data święceń: 21 czerwca 1997 r.


  • Ks. Kanonik Marek Boniewicz

    senior

    Pierwszy proboszcz i budowniczy kościoła.
    Ks. Kanonik Marek był proboszczem naszej parafii od 30 sierpnia 1987 r. do 20 maja 2022 r.

    Data święceń: 13 lutego 1977 r.

    Imieniny: 25 kwietnia

    Parafia rodzinna: Parafia pw. św. Jakuba w Toruniu


  • Ks. mgr Beniamin Kirschling

    wikariusz - od 1 lipca 2020 r.

    Ur. 26.08.1994 w Wejherowie. Przed wstąpieniem do seminarium ukończył Technikum Leśne w Warcinie (2010-2014). Następnie podjął formacje i studia Filozoficzno-Teologiczne w Gdańskim Seminarium Duchownym (2014-2020). 22 czerwca 2019 roku z rąk JE Ks. Bp. Zbigniewa Zielińskiego, przyjął święcenia diakonatu. 25 lutego 2020 roku obronił na UKSW w Warszawie pracę magisterską z pedagogiki pastoralnej pod tytułem ,, Rodzina w nauczaniu Papieża Franciszka’’, kończąc tym samym studia teologiczne. 16.05.2020 roku z rąk JE Ks. Abp. Sławoja Leszka Głódzia przyjął święcenia kapłańskie. Od 01.07.2020 wikariusz w parafii św. Trójcy w Gdynii. Interesuję się historią i leśnictwem. W wolnych chwilach lubi pracować w lesie i ogrodzie, oraz jeździć motocyklem.

    Przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.
    Prowadzenie wspólnoty Ikony Trójcy Świętej, duszpasterstwa patriotycznego, oraz Domowego Kościoła.
    Katecheta w Szkole podstawowej nr. 47

    Data ur.: 26 sierpnia 1994 r.

    Data święceń: 16 maja 2020 r.

    Imieniny: 31 marca

    Parafia rodzinna: Wejherowo - NMP Królowej Polski


  • Ks. mgr Mateusz Kosznik

    wikariusz - od 1 lipca 2021 r.

    Ks. Mateusz przed seminarium ukończył technikum "CONRADINUM". Podjął formację w seminarium w Oliwie (2014-2021). W międzyczasie miał roczny urlop, który spędził w parafii św. Mikołaja w Gdyni-Chyloni. W 2020 roku przyjął świecenia diakonatu, a w 2021 r święcenia prezbiteratu z rąk ks. Abpa Tadeusza Wojdy. Napisał pracę magisterską pt. "Wpływ sakramentu pokuty i pojednania na życie duchowe człowieka w nauczaniu św. Jana Marii Vianney'a". Od kilku lat zaangażowany w Oazę Dzieci Bożych. Interesuje się teologią dogmatyczną oraz sportem.

    Przygotowanie do sakramentu bierzmowania
    Opiekun dwóch kręgów Domowego Kościoła i Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów i lektorów)

    Data ur.: 20 kwietnia 1994 r.

    Data święceń: 15 maja 2021 r.

    Parafia rodzinna: Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu


Duszpasterze - pracujący w latach ubiegłych

  • Ks. Kanonik mgr Sławomir Drzeżdżon

    administrator od 1 lipca 2020 r.  do 14 maja 2022 r.

    Ur. 15.06.1971 r. przyjął świecenia kapłańskie 22.06.1996 r. Od 27.06.1996 r. wikariusz w Jastarni w parafii pw. Nawiedzenia NMP nastepnie od 22.06.2002 r w par. św. Jadwigi Królowej w Gdańsku Oruni. Z kolei do sierpnia 2012 r w parafii św. o. Maksymiliana Kolbe w Strzebielinie. W tymże roku zostaje kapelanem Abpa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszla Głódzia. W 2014 r. służy w parafii katedralnej w Gdańsku Oliwie. W 2015 przeniesiony do parafii św. Stanisława Kostki w Gdańsku Oliwie. Od czerwca 2016 do 2020 pracował w parafii św. Brygidy w Gdańsku.

    Obecnie: proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi Panny w Leśniewie

    Data ur.: 15 czerwca 1971 r.

    Data święceń: 22 czerwca 1996 r.

    Imieniny: 5 listopada

    Parafia rodzinna: Parafia pw. św. Michała Archanioła w Starzynie


  • ks. mgr Mariusz Kunicki

    wikariusz od 1 lipca 2016 r.  do 5 lipca 2021 r.

    obecnie: administrator parafii pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Pucku

    Data święceń: 26 czerwca 2004 r.


  • ks. Sebastian Werra COr

    pomoc duszpasterska od 1 maja 2019 r.  do 30 czerwca 2020 r.

    obecnie: pomoc duszpasterska w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Warszawie-Ursus Niedźwiadek.

    Data święceń: 25 maja 2017 r.


  • ks. Damian Martyka

    wikariusz od 1 lipca 2017 r.  do 30 czerwca 2020 r.

    obecnie: wikariusz parafii pw. Świętych Aniołów Stróżów w Mrzezinie

    Data święceń: 20 maja 2017 r.


  • ks. Mariusz Parusiński

    wikariusz od 1 lipca 2017 r.  do 24 września 2018 r.

    Data święceń: 1 czerwca 2013 r.


  • ks. Tomasz Szala

    wikariusz od 1 lipca 2014 r.  do 30 czerwca 2017 r.

    obecnie: wikariusz parafii pw. NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gdańskim

    Data święceń: 26 czerwca 2004 r.


  • ks. Maciej Machalica

    wikariusz od 11 lutego 2013 r.  do 30 czerwca 2016 r.

    obecnie: wikariusz parafii pw. Św. Kazimierza w Gdańsku-Zaspie

    Data święceń: 25 czerwca 2005 r.


  • ks. Jarosław Hinc

    wikariusz od 1 lipca 2012 r.  do 15 maja 2016 r.

    obecnie: proboszcz parafii pw. Św. Izydora w Gowinie

    Data święceń: 22 czerwca 1996 r.


  • ks. Arkadiusz Warszyński

    wikariusz od 1 lipca 2010 r.  do 30 czerwca 2014 r.

    obecnie: proboszcz parafii pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu

    Data święceń: 21 czerwca 1997 r.


  • ks. Janusz Przygocki

    wikariusz od 1 lipca 2010 r.  do 5 lutego 2013 r.

    obecnie:
    wikariusz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku, kapelan Puckiego Hospicjum i Szpitala Powiatowego w Pucku

    Data święceń: 21 maja 1994 r.


  • ks. Paweł Górny

    wikariusz od 1 lipca 2009 r.  do 30 czerwca 2012 r.

    obecnie: proboszcz parafii pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku-Nowym Porcie

    Data święceń: 6 czerwca 1992 r.


  • ks. Dominik Cichy

    wikariusz od 1 sierpnia 2006 r.  do 30 czerwca 2010 r.

    obecnie: wikariusz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim

    Data święceń: 19 czerwca 1999 r.


  • ks. Andrzej Siedlecki

    wikariusz od 28 czerwca 2003 r.  do 30 czerwca 2010 r.

    obecnie: wikariusz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gdańsku-Jelitkowie

    Data święceń: 22 maja 1993 r.


  • śp. ks. Piotr Mazur

    wikariusz od 30 czerwca 2004 r.  do 22 marca 2009 r.

    Odszedł do Pana 22.03.2009 r.

    Data święceń: 17 czerwca 2000 r.


  • ks. Grzegorz Rutana

    wikariusz od 26 czerwca 1999 r.  do 31 lipca 2006 r.

    obecnie: proboszcz parafii pw. Św. Jana Ewangelisty w Przyjaźni

    Data święceń: 22 czerwca 1996 r.


  • ks. Dariusz Cieniewicz

    wikariusz od 1 lipca 2001 r.  do 30 czerwca 2004 r.

    obecnie: proboszcz parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Kuźnicy

    Data święceń: 27 maja 1989 r.


  • ks. Zbigniew Kordowski

    wikariusz od 24 czerwca 1997 r.  do 28 czerwca 2003 r.

    obecnie: wikariusz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni-Obłużu

    Data święceń: 22 maja 1988 r.


  • ks. Jan Kowalski

    wikariusz od 23 czerwca 1998 r.  do 1 lipca 2001 r.

    obecnie: proboszcz parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Redzie

    Data święceń: 25 maja 1991 r.


  • ks. Józef Chruściel

    wikariusz od 1 lipca 1992 r.  do 26 czerwca 1999 r.

    obecnie: rezydent w parafii pw. NMP Królowej Polski w Wejherowie

    Data święceń: 22 maja 1983 r.


  • ks. Andrzej Galiński

    wikariusz od 1 lipca 1995 r.  do 23 czerwca 1998 r.

    obecnie: proboszcz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Luzinie

    Data święceń: 14 maja 1989 r.


  • ks. Adam Czuj

    wikariusz od 24 czerwca 1993 r.  do 1 lipca 1995 r.

    obecnie: pomoc duszpasterska w parafii pw. Św. Bernarda w Sopocie, kapelan Hospicjum Św. Józefa

    Data święceń: 18 maja 1991 r.


  • ks. Janusz Fierek

    wikariusz

    Data święceń: 22 maja 1988 r.


Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
79 0.11243104934692