II niedziela Adwentu

4 grudnia 2022

II niedziela Adwentu

4 grudnia 2022 r.

1. II Niedziela Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, jest obchodzona jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się dzisiaj za siostry i braci tworzących Kościół katolicki na Ukrainie. Możemy również wesprzeć ich swoją ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła. Bardzo dziękujemy za pomoc okazaną Ukrainie. Przekazane dary zostaną w tym tygodniu dostarczone do miejscowości Iwano-Frankowe koło Lwowa, gdzie pracuje ks. Adam Littwitz pochodzący z naszej diecezji.

2. W adwencie serdecznie zapraszamy na: roraty – codziennie od poniedziałku do soboty o 6.15, nieszpory – w sobotnie wieczory o godz. 17.15, niedzielne katechezy o Eucharystii – 5 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy św.

Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii albo w biurze parafialnym. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na remont kościoła.

3. W czwartek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6.15, 8.00 i 18.oo. Zapraszamy na nabożeństwo zwane „Godziną łaski dla całego świata” od godziny 12.00 do 13.00. U jego początków są objawienia prywatne Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari. Maryja obiecała, że dzięki dowolnej modlitwie odmówionej w tej godzinie ześle wiele łask dla duszy i dla ciała. Jeśli ktoś nie może być fizycznie obecny w kościele, może pomodlić się tam, gdzie się znajduje. Pamiętajmy, by powierzać Niebu nie tylko intencje swoje i swojej rodziny, lecz także pokój na świecie, Kościół powszechny i nawrócenie grzeszników. Maryja pragnie bowiem wyprosić nawrócenie dla wszystkich. Nie zapominajmy też o dziękczynieniu. W naszym kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy śpiewem „Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji uzdrowienia duszy i ciała, a po niej na Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi wspólnota Ikona Trójcy Świętej.

5. Otrzymaliśmy prawie tysiąc zaproszeń kolędowych. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy 27 grudnia. Plan kolędy z podziałem na ulice zostanie ogłoszony za tydzień.

6. W naszej wspólnocie parafialnej mamy pięciu nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii. Jeśli ktoś z naszych najbliższych jest chory i pragnie przyjmować Komunię św. w każdą niedzielę prosimy zgłosić ten fakt w zakrystii.

7. W sobotę udajemy się na adwentowy dzień skupienia dla księży do Gdańska-Oliwy. Biuro parafialne będzie nieczynne.

8. Dziękujemy za składane ofiary. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Taca będzie przeznaczona na remont kościoła.

9. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Mikołaja, biskupa Miry, a w środę św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

10. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Można także nabyć świece Caritasu: małe w cenie 10 zł, a duże 20 zł.

11. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych, dobrego przygotowania swojego serca na przyjście Pana Jezusa i radości z codziennego udziału w roratach.

» Archiwum | Pobierz jako PDF