3 lutego 2023

Wspomnienie św. Błażeja

Błogosławieństwo gardeł

3 lutego 2023 r. (piątek), w liturgii wspominamy św. Błażeja - żyjącego na przełomie III i IV wieku biskupa Sebasty, męczennika. Czcimy go jako patrona szczególnie wspierającego w chorobach gardła.

Zachowując coroczną tradycję, po każdej Mszy Świętej każdy będzie mógł przyjąć indywidualne, specjalne błogosławieństwo za wstwiennictwem tego Patrona.

Przypominamy, że tego dnia przypada także I piątek miesiąca. W naszym kościele będzie dodatkowa okazja do spowiedzi (od 16:30) oraz dodatkowa Msza Święta o 17:00.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Więcej o żywocie św. Błażeja: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-03a.php3