11 listopada 2022

Święto Niepodległości 2022

Relacja ze świętowania we wspólnocie parafialnej

Tak świętowaliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ukochaną Ojczyznę - Polskę.

Rozpoczęliśmy o godz. 15:00 odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego.
Następnie modliliśmy się w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Beniamin - opiekun działającego u nas Duszpasterstwa Patriotycznego. Nie zabrakło ,"Boże, coś Polskę" oraz uroczystego "Te Deum"...
Po Mszy Świętej mogliśmy wysłuchać pięknego koncertu pieśni patriotycznych, który przygotował nasz parafialny chór "Trinitatis" pod kierunkiem Pani Julii.
Następnie, Pan Profesor Witold Tyborowski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu wygłosił interesujący wykład o walce o niepodległość.
Na zakończenie zawierzyliśmy Ojczyznę Matce Bożej, odmawiając wspólnie modlitwę różańcową.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu oprawy obchodów Święta Niepodległości w naszej parafii. I wszystkim, którzy przyszli!