29 czerwca 2022

Czas odpoczynków

Życzymy wszystkim, by rozpoczęty już czas letnich odpoczynków przyniósł nie tylko regenerację sił, lecz także obfitował w spotkania z Panem w pięknie stworzonego świata.

Wyjeżdżającym życzymy bezpiecznych podróży, a Gości przebywających na terenie naszej parafii serdecznie witamy.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy, zwłaszcza podczas Mszy Świętych:
- w niedziele: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00.
- w tygodniu: 7.00, 8.00, 18.00

---
Rozważanie na czas wakacji - z rozważań o. Bronisława Mokrzyckiego SJ Cztery pory roku - niech przezroczysty będzie dla nas świat:

,,Wędrujmy więc bez pośpiechu, spokojnie i w wyciszeniu. Miejmy czas, by oglądać wszystko, widzieć szczegóły, zwracać uwagę na drzewa, kwiaty - jakie są, na perspektywę, na rzeźbę terenu. Kontemplacja to takie spokojne patrzenie i uwewnętrznianie, czyli asymilowanie sercem - które - według Biblii - najgłębszym, duchowym centrum człowieka. Starajmy się zapatrzeć i nie przygłuszać głosu przyrody, by odnajdywać w niej Boga (...).
Słońce raduje. Wakacyjne wyprawy górskie, wczasy nad morzem czy nad jeziorem bez słońca, bez pięknej pogody jedynie męczą i przygnębiają. Dopiero gdy słońce wzejdzie, gdy ukaże się w całym pięknie, wszystko staje się inne, tyle wtedy jest w nas nadziei. Słońce grzeje i daje nam ciepło (...). I popatrzmy - ten znak słońca dobrze wskazuje nam Chrystusa. To On jest Słońcem. W proroctwach nazywany jest ,,słońcem sprawiedliwości" (Ml 3, 2), czyli świętości. W Kantyku Zachariasza słyszymy taką właśnie zapowiedź: ,,nawiedzi nas Słońce Wschodzące z wysoka" (Łk 1, 78). I to ,,Słońce z wysoka" zamieszkało na ziemi, kiedy Maryja przyjęła Je w swoje dziewicze łono. Ono jest jak olbrzym, który biegnie (zob. Ps 19, 6n) od wieczności, od zawsze - na spotkanie z człowiekiem, z twoim sercem.
Ta Miłość - Jezus Chrystus - idzie ku tobie, biegnie prowokuje: ,,Odpowiedzi mi!" (Mi 6, 3) (...).
Niepokalana Dziewico z Nazaret, Adoratorko Wiekuista, wypraszaj nam ducha adoracji. Uwrażliwiaj nas na pokorne ukrycie Jezusa w znakach eucharystycznych chleba i wina. A także na Jego ukrycie (już nie ściśle sakramentalne wprawdzie, ale znaczące) w znaku przyrody. Uproś nam postawę pokornej wdzięczności i poczucia prawdziwego piękna, które daje nam Pan."