16 czerwca 2022

BOŻE CIAŁO

16 czerwca (czwartek) przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).

Tego dnia, jak co roku, przejdziemy z Panem Jezusem Eucharystycznem pomiędzy naszymi domami.

Plan dnia:

7:00, 8:30 - Msze Święte poranne

10:00 - Msza Święta uroczysta, po której wyruszy (ok. 10:45) procesja eucharystyczna, która przejdzie trasą tradycyjną:

Nagietkowa - Miętowa (jezdnia serwisowa wzdłuż domków szeregowych) - Piołunowa - Perzowa - Nagietkowa

Przy kościele będzie przygotowany IV ołtarz. Po obrzędach przy nim zostanie wygłoszone kazanie, następnie uroczyście odśpieamy hymn Te Deum.

po procesji - Msza Święta dla uczestników procesji, którzy nie uczestniczyli w Mszy Św. przed procesją

18:00 - Msza Święta wieczorna

Przypominamy, że w dniu Bożego Ciała (16 czerwca 2022 r.) obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Św. (jak w niedzielę).

Radość z uroczystości Bożego Ciała przedłuży tradycyjna oktawa Bożego Ciała - serdecznie zapraszamy na procesje wokół kościoła, które odbywać się będą od 17 do 23 czerwca, po wieczornej Mszy Świętej.