20 maja 2022

Zmiany personalne w Archidiecezji Gdańskiej. Nowy Proboszcz naszej parafii

W piątek, 20 maja 2022 r., ogłoszone zostały zmiany wśród proboszczów Archidiecezji Gdańskiej. Decyzje dotyczą kilku parafii, w tym naszej.

Wieloletni proboszcz i budowniczy naszego kościoła - Ks. Kanonik Marek Boniewcz - przeszedł na emeryturę.

Decyzją Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, nowym proboszczem naszej parafii został Ks. Krzysztof Borowski-Krać, dotychczas posługujący w parafii pw. Św. Kingi w Kowalach (na zdjęciu - pierwszy z lewej strony, obok ks. Marka Boniewicza).

Przypomnijmy, że 15 maja 2022 r. Ks. Kanonik Sławomir Drzeżdżon, administrujący naszą parafią od 1 lipca 2020 r., został mianowany proboszczem parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Leśniewie.

Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Marka, Ks. Krzysztofa, Ks. Sławomira i... wszystkich kapłanów, którzy - wraz z przyjmowaniem dekretów - rozpoczynają nowe rozdziały w swojej posłudze duszpasterskiej.

Zachęcamy do przeczytania arytkułu w gdańskim wydaniu "Gościa Niedzielnego", który opisuje wszystkie ogłoszone zmiany:

Na zdjęciu - księża podczas otrzymywania dekretów w kurii (źródło: facebook Archidiecezji Gdańskiej)