30 listopada 2020

Roraty 2020

Poznaj motyw przewodni tegorocznych rorat

Od wielu lat, sprawowaniu Mszy Świętych roratnich w całej Polsce towarzyszy motyw przewodni. Dzięki temu wszyscy uczestnicy Rorat (młodsi i starsi) mają okazję bliżej poznać np. jakiegoś świętego lub zgłębić inny temat wiary.

Nie inaczej jest w tym roku. Hasło tego roku brzmi Cud nad cudami. Jest to dla nas zaproszenie, by na nowo pochylić się nad największym Skarbem na ziemi – Eucharystią. Bóg nas tak umiłował, że pozostawił nam Siebie w kawałku chleba i zaprasza do jak najczęstszego przyjmowania Go do serca. Do tej wielkiej Tajemnicy nawiązują tegoroczne rozważania roratnie.

W naszej parafii podjęliśmy wyzwanie, które przystępnie pokaże nam wartość wspólnoty, symbolizowanej przez chleb.

Pod roratnią dekoracją umieściliśmy worek z ziarnami zbóż, a obok niego – słoik.

Dlaczego? Obecność każdego z Was na Mszy Świętej roratniej to jedno ziarnko przełożone z worka do słoika.

Na koniec Adwentu, z zebranych do słoika ziaren powstanie mąka. Upieczemy z niej chleb, który zostanie złożony w darach podczas Pasterki.

Serdecznie zapraszamy na Roraty – od poniedziałku do soboty (do 23 grudnia włącznie) o godz. 6:15. Wczesne wstawanie jest wyrazem naszej gotowości na przyjście Pana.

Dasz radę! :-)

Budzą się moje oczy jeszcze przed świtem... aby rozważać Twoje słowo  (Ps 119, 148)