5 września 2020

Pielgrzymka rowerowa do Swarzewa

W sobotę 5 września razem z parafianami oraz członkami grupy rowerowej wyruszyliśmy na siódmą już pielgrzymkę rowerową do Swarzewa. W Sanktuarium Matki Boskiej Swarzewskiej Królowej Polskiego Morza trwał wtedy odpust, na który przybywali pielgrzymi z wielu pomorskich parafii.

Pielgrzymkę rozpoczęliśmy Mszą św. w naszym kościele, by już przed godziną 9.00 rano wyruszyć w trasę. Pomimo deszczowej pogody w dobrym tempie udało nam się dotrzeć do Lasów Piaśnickich - miejsca pamięci ofiar historycznych zbrodni przeprowadzonych przez niemieckich okupantów. Chcąc uczcić pamięć ofiar tych tragicznych wydarzeń, wspólnie pomodliliśmy się oraz złożyliśmy kwiaty i znicze w miejscu masowych grobów.

Po pokonaniu kolejnych kilometrów udało nam się dotrzeć do celu naszej pielgrzymki - Sanktuarium Matki Bożej Swarzewskiej. Mieliśmy okazję uczestniczyć we Mszy św. o godzinie 14.00 i oddać hołd Najświętszej Maryi Pannie. Zawierzyliśmy Bogu intencje związane z naszą parafią, naszymi kapłanami oraz bliskimi nam osobami. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Pucku na wspólny posiłek, by około godziny 19.00 dotrzeć do naszej gdyńskiej świątyni. Wdzięczni Panu Bogu za ten piękny dar jakim jest pielgrzymowanie, z radością czekamy na kolejne rowerowe wyprawy i wspólną modlitwę.

Zdjęcia oraz filmy z rowerowej pielgrzymki do Swarzewa dostępne są na Grupie Rowerowej na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/213514405844383/about