31 maja 2024

Uroczystości pogrzebowe ks. kanonika Marka Boniewicza

UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE KS. KANONIKA MARKA BONIEWICZA (1950-2024)

W środę i czwartek (29 i 30 maja 2024 r.) zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji Ks. Marka - po wieczornej Mszy Świętej.

Uroczysta Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w naszym kościele w piątek, 31 maja 2024 r., o godz. 11:00. Liturgii będzie przewodniczyć Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda - Metropolita Gdański.

Możliwość indywidualnej modlitwy, w ciszy, przy grobie Ks. Marka - od ok. 8:30.

Godzinę przed rozpoczęciem celebracji (o 10:00) zapraszamy na modlitwę różańcową i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Ceremonia pochówku odbędzie się (tego samego dnia, po zakończeniu Mszy Św.) na cmentarzu parafialnym przy kościele pw. Św. Wawrzyńca w Gdyni-Wielkim Kacku.

Po Mszy Świętej pogrzebowej zostanie podstawiony autokar dla chętnych, który przejedzie na cmentarz, a po ceremonii - powróci na Dąbrowę.

Bardzo prosimy o modlitwę w intencji Ks. Marka.

Requiescat in pace!

***

Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana;

jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana.

Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi.

(Rz 14, 7-9)