6 lipca 2022

Nowy biskup pomocniczy naszej archidiecezji

Decyzją Ojca Świętego Franciszka, ksiądz dr Piotr Przyborek został mianowany biskupem pomocniczym Archidiecezji Gdańskiej.

Biksup nominat urodził się w 1976 roku. Pochodzi z Gdańska, gdzie ukończył II LO. Po formacji w Gdańskim Seminairum Duchownym, w dniu 16 czerwca 2001 roku przyjął święcenia kapłańskie. Ks. Piotr znany jest z katechez biblijnych i prowadzenia Szkoły Biblijnej. Pełni także funkcję redaktora naczelnego czasopisma ,,Galilea" oraz dyrektora Wydziału Duszpasterskiego w kurii Archidiecezji Gdańskiej. Obecnie posługuje w parafii archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie.

Święcenia biskupie odbędą się 20 sierpnia w archikatedrze oliwskiej.

Księdzu Piotrowi serdecznie gratulujemy, jednocześnie polecając go modlitwie!

KOMUNIKAT KSIĘDZA ARCYBISKUPA TADEUSZA WOJDY - METROPOLITY GDAŃSKIEGO:

Czcigodni Bracia w Kapłaństwie, Drodzy Diecezjanie!

Nasza wspólnota archidiecezjalna otrzymała dar nowego biskupa pomocniczego. Papież Franciszek w dniu 6 lipca mianował na ten urząd księdza  Piotra Przyborka, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej. Przyjmujemy z radością nowego pasterza i wyrażamy Bogu za niego wdzięczność.

Dzieląc się tą radością, bardzo proszę wszystkich: kapłanów, osoby konsekrowane, członków wspólnot i ruchów religijnych oraz wiernych świeckich, aby otoczyć biskupa nominata modlitwą. Polecajmy go dobremu Bogu i wypraszajmy dla niego Bożą moc, aby jego posługa pasterska przynosiła obfite owoce dla dobra naszej archidiecezji.

+ Tadeusz Wojda SAC
Metropolita Gdański